Badania na NFZ w środy w godzinach 15:00 -16:00

1. USG TARCZYCY I PRZYTARCZYC
2. USG ŚLINIANEK
3. USG NEREK, MOCZOWODÓW, PĘCHERZA MOCZOWEGO
4. USG BRZUCHA I PRZESTRZENI ZAOTRZEWNOWEJ (W TYM WSTĘPNA OCENA GRUCZOŁU KROKOWGO)
5. OBWODOWYCH WĘZŁÓW CHŁONNYCH

Badania prywatne 16:00-18:00 w środy po wcześniejszym umówieniu telefonicznym pod nr tel. 15 864-56-51

CENNIK:
PIERSI – 120 zł
BRZUCH – 120 zł
TARCZYCA – 100 zł
WĘZŁY CHŁONNE – 100 zł
ŚLINIANKI – 100 zł
JĄDRA – 100 zł
TKANKI MIĘKKIE (SKÓRA, TKANKA PODSKÓRNA) – 100 zł
GŁÓWKA U DZIECI DO 6-7 M.Ż. – 100 zł
STAWY – 100 zł

JEDNA KOŃCZYNA TĘTNICE – 150 zł

JEDNA KOŃCZYNA ŻYŁY – 150 zł

TĘTNICE SZYJNE – 150 zł

DOPPLER – 150 zł

PŁATNE W KASIE PRZYCHODNI

Ultrasonografia jest najszybciej rozwijającą się dziedziną diagnostyki obrazowej. Badania wykonywane przy pomocy ultrasonografu to metoda diagnostyczna nieinwazyjna. Wykonywane są zarówno u wcześniaków, osób starszych jak i kobiet w ciąży.

W Przychodni Rodzinnej w Staszowie badania USG JAMY BRZUSZNEJ, USG PIERSI I USG TARCZYCY wykonują lekarze specjaliści, posiadający certyfikaty Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.

Do badania usg piersi nie są potrzebne specjalne wskazania. Zaleca się badanie co 2 lata u kobiet 20-30 rok życia, a kolejno co rok, a u mężczyzn i chłopców natychmiast gdy zauważa nieprawidłowość w budowie gruczołów.

Badanie usg tarczycy powinien wykonać pacjent, którego najbliższa osoba z rodziny choruje na nieprawidłowości tego narządu.

Najczęściej wykonywanym jest badanie usg jamy brzusznej, a każda dolegliwość występująca w organizmie może dawać wskazanie do jego realizacji. Jest konieczne w podejrzeniu chorób wątroby, nerek, trzustki, śledziony, jelit, gruczołu krokowego-prostaty u mężczyzn, narządu rodnego u kobiet.

Zakupując najnowszej generacji aparat ultrasonograficzny chcemy polepszyć standard świadczonych usług w naszej przychodni i poprawić dostępność pacjentów do nowoczesnej diagnostyki.