1. PUNKT MEDYCZNY

Punkt Medyczny- Od 2009 roku w trakcie imprez miejskich wspieramy działania Gminy, Staszowskiego Ośrodka Kultury, oraz lokalnych przedsiębiorców poprzez zapewnienie opieki lekarsko-pielęgniarskiej. Nasz punkt medyczny w przeciągu lat ewoluował. Posiadamy stosowny namiot z widocznym napisem z czterech stron, oraz specjalistyczne wyposażenie, w pełni przenośny sprzęt dla potrzebujących porady, oraz do reanimacji w stanach zagrożenia życia. Obsługa posiada wyszkolenie w zakresie udzielania pomocy. Co roku jako medycy uczestniczymy w bardzo prestiżowym sierpniowym festynie- „Święto Chleba”, czyli staszowskich dożynkach. Jesteśmy również współorganizatorami sieleckich „Szklarek”, skupiających  w trakcie zabawy całe rodziny. Pomagamy SOK w Staszowie w trakcie Ogólnopolskiego Turnieju Tańca, pomagając zawodnikom, oraz widzom w przypadkach nagłych. W 2013 roku będziemy również uczestniczyć w organizowanym Dniu Dziecka. Cieszymy się, że w ten sposób możemy być bliżej mieszkańców.

szklarki 2011- golec orkiestra 2  Szklarki 2013- namiot

2. PRZYCHODNIA W PRZEDSZKOLU

Staramy się reagować na potrzeby otoczenia i jeśli tylko jest taka wola uczestniczymy w Akcjach Zdrowotnych, organizowanych przez inne instytucje. W 2011 roku zostaliśmy zaproszeni do Programu prowadzonego w Przedszkolu nr 8 w Staszowie. Dzieci odwiedziły naszą Przychodnię, gdzie pokazaliśmy im na czym polega nasza praca. Sami również byliśmy gośćmi w przedszkolu. Tam spotkaliśmy się z maluchami opowiadając o zdrowym odżywianiu. Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały, ale także uczestniczyły w rozmowie. Zaskoczyła nas wiedza przedszkolaków na temat prawidłowego żywienia. Ten sam temat był również poruszony na spotkaniu popołudniowym z rodzicami, którzy chętnie wysłuchali wykładu lekarza. Ten dzień uzmysłowił nam potrzeby w tym zakresie. Uważamy, że spotkania powinny być organizowane częściej, bo są motywujące dla medyków, aby w trakcie wizyt zwłaszcza dzieci zdrowych w Poradni nie zapominać o poruszaniu tematu diety.

3.  NIE NOWOTWOROM U DZIECI

Wraz ze Stowarzyszeniem „Parasolka” podjęliśmy trud kontynuacji akcji prowadzonej przez to Stowarzyszenie w oparciu o projekt Fundacji Ronalda McDonalda. 25 i 26 października 2013, dzięki wsparciu między innymi naszej Przychodni odbył się program medyczny „Nie nowotworom u dzieci”. Przebadanych zostało 171 dzieci. Niestety wielu chętnych pozostało na liście rezerwowej. Po długich rozmowach, widząc potrzebę podjęcia działań zmierzających do poprawy promocji zdrowia w mieście, wraz z Zarządem Stowarzyszenia „Parasolka” uznaliśmy, że będziemy kontynuować Akcję Prozdrowotną w naszej Przychodni. W styczniu 2014 r odbyło się szkolenie organizowane przez Stowarzyszenie dla lekarzy z zakresu chorób nowotworowych u dzieci, którego byliśmy uczestnikami. Od 15 lutego 2014 roku, zgłaszać się będą rodzice z dziećmi do badań przesiewowych w zakresie usg tarczycy, węzłów chłonnych, jamy brzusznej i jąder. Badania są co prawda płatne, ale ich całkowity koszt jest o 70% niższy w porównaniu do podobnych badań wykonanych komercyjnie poza Akcją. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do poprawy wykrywalności chorób nowotworowych.